Izolacja cieplna drzwi – na co zwrócić uwagę?
2 grudnia 2020
Drzwi firmy Gerda – czyli inwestycja w bezpieczeństwo
1 stycznia 2021

Otwórz się na drewniane drzwi!

Przed Tobą trudny wybór odpowiedniego doboru drzwi do swojego wnętrza? Potrafią one nadać wyjątkowego charakteru całej aranżacji, ale równie łatwo można za ich przyczyną popsuć cały efekt wystroju, nad którym tak ciężko pracowałeś. Jakie drzwi wybrać do wnętrza?

Od wielu lat, całkowicie słusznie, dużą popularnością cieszą się drzwi drewniane. Ten klasyczny wybór podyktowany jest głównie ponadczasowością tego surowca. O ile bardzo modne jest stosowanie metalu przy urządzaniu mieszkania na przykład w postaci stalowych nóżek do stołu czy innych mebli, o tyle drewniane drzwi są niezwykle uniwersalne i bardzo eleganckie, dlatego dobrze sprawdzą się w każdym wnętrzu. Swoją popularność zawdzięczają także innym zaletom – poznaj je wszystkie!

Największym plusem drewnianych drzwi jest ich atrakcyjny wygląd. Obojętnie w jakim stylu urządzasz mieszkanie, drewniane drzwi z pewnością idealnie się w niego wkomponują. W zależności od zastosowanego frezu można nadać im klasyczny wygląd lub unowocześnić w zgodzie z aranżacją podążającą za najnowszymi trendami. Możliwość malowania na różne kolory sprawia, że dopasują się one do ścian w każdym odcieniu.

zd01

Trwałość drewnianych drzwi to jeden z podstawowych wyróżników, na który należy zwrócić szczególną uwagę. To gwarancja, że będziesz cieszyć się nimi przez długie lata bez obaw, że efekt wizualny bardzo szybko się zepsuje. Jeśli chcesz jeszcze bardziej przedłużyć ich żywotność, warto szczegółowo zapoznać się z zasadami konserwacji. Stosując do tego odpowiedni lakier możesz być pewny, że piękne drzwi będą cieszyły Twoje oczy latami.

W społeczeństwie utrwaliło się przekonanie, że drewniane drzwi narażone są na odkształcenia, na przykład puchnięcie, spowodowane zmianami warunków atmosferycznych. Mroźne zimy i upalne lata miały powodować ich deformację – nic bardziej mylnego. Tego typu sytuacje miały miejsce lata temu, gdy technologia produkcji drzwi nie była jeszcze tak zaawansowana. Dziś nakładana jest odpowiednia ilość warstw izolacyjnych, które pozwalają na montaż bez obaw o ich stan po gwałtownych zjawiskach atmosferycznych.

Zaletą drewnianych drzwi, której nie można pominąć, jest ich zdolność do zabezpieczenia pomieszczeń przed utratą ciepła. Jednocześnie, w upalne dni izolują one na tyle dobrze, że nie dopuszczają przeniknięcia gorącego powietrza do mieszkania. Izolacja termiczna wiążę się również z dużą odpornością akustyczną. Nieprzepuszczalność dźwięków to cecha, którą doceniają domatorzy lubiący ciszę i spokój swojego mieszkania.

zd02

Drewniane drzwi to doskonały wybór dla osób ceniących sobie naturę oraz ekologiczny tryb życia. Wykonane w 100% z eko materiału są nieszkodliwe dla człowieka, a przy tym nie przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Stojąc przed trudną decyzją wyboru odpowiednich drzwi do swojego wnętrza warto kierować się ponadczasowością. Odpowiednio zamontowane drzwi, wykonane z dobrego surowca, będą służyły nam przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *