Dlaczego warto zdecydować się na bezpłatny pomiar drzwi?
2 grudnia 2020
Otwórz się na drewniane drzwi!
2 grudnia 2020

Izolacja cieplna drzwi – na co zwrócić uwagę?

Wybór drzwi zewnętrznych jest inwestycją na długie lata i nie powinien zapadać pod wpływem emocji. Często to właśnie one są elementem, którego zauważamy w pierwszej kolejności - wizytówką domu. Dlatego ważne jest, by spełniały nie tylko wizualne oczekiwania, ale były także trwałe, antywłamaniowe i szczelne. Ma to szczególnego znaczenie w okresie jesienno-zimowym, gdyż pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. Zastanawiasz się na wymianą drzwi lub jesteś w trakcie budowy domu, ale nie bardzo wiesz, co wybrać? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, by kupić nieprzepuszczalne i odporne na warunki atmosferyczne drzwi!

Izolacyjność termiczna

Najczęściej stosowanym materiałem do ocieplania drzwi jest styropian lub pianka poliuretanowa. Współczynnik przenikania ciepła (Ud) podpowie Ci, czy drzwi skutecznie będą chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. “Warto sobie zapamiętać, że im mniejsza jest wartość tego parametru, tym lepiej dla nas. Oznacza to, że izolacja cieplna jest większa i mniej ciepła będzie uciekało z naszego domu” - wyjaśnia ekspert z firmy Vrata.

Obszar kompozycji 3

Istotne czynniki izolacyjne przy wyborze drzwi

Należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach przy wyborze nowych drzwi i oglądaniu ofert. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na grubość skrzydła, budowę ościeżnicy, stan powłoki lakierniczej i uszczelki. Nowoczesne i ciepłe drzwi zewnętrzne mają doskonałe właściwości termoizolacyjne w wyniku czego chronią przed utratą ciepła i pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Dlaczego stan powłoki lakierniczej jest taki ważny? Drobne pęknięcia i uszkodzenia na lakierze niekorzystnie wpływają na ochronę przed zimnem. “Z tego względu powłokę lakierniczą warto sprawdzić w momencie dostarczenia już drzwi do domu” - radzi specjalista z firmy Vrata. Co więcej, bardzo ważnym aspektem jest również to, by drzwi były mocno osadzone w futrynie i stabilne. Tylko wówczas drzwi będą szczelne i nie będą dopuszczały żadnych przewiewów. Zaufaj więc profesjonalistom w tej dziedzinie. Jak mówi ekspert z firmy Vrata - dobrze wykonany montaż drzwi da gwarancję na to, że drzwi będą służyły Ci na lata.

“Warto także zwrócić uwagę na uszczelki wokół skrzydła drzwi, ościeżnicy i na styku z progiem. Mają ogromne znaczenie w zabezpieczeniu pomieszczeń przed zimnem.” - wyjaśnia specjalista z firmy Vrata. Obecnie uszczelki w drzwiach są już standardem na rynku. Nowoczesne drzwi wejściowe mają bardzo dobry system uszczelniania, a dzięki temu chronią drzwi przed zimnym powietrzem i są wodoszczelne.

Obszar kompozycji 2

Jakie wybrać drzwi?

Jeśli chcesz solidne i ciepłe drzwi, możesz postawić na drzwi drewniane. Doskonale zabezpieczą Twój dom przed utratą ciepła w sezonie jesienno-zimowym. Izolacja termiczna działa w obie strony, a więc latem nie pozwolą na przenikanie ciepłego powietrza z zewnątrz. Szeroki wybór drzwi drewnianych znajdziesz na stronie firmy Vrata - https://vrata.pl/kategoria-produktu/drzwi-zewnetrzne-drewniane/, gdzie możesz złożyć zamówiene z bezpłatnym pomiarem drzwi i profesjonalnym montażem.

Drzwi z PCV są także dobrym rozwiązaniem. Charakteryzują się trwałością i wysoką odpornością na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Chronią przed deszczem, śniegiem i dobrze izolują od zimna. To jednak nie wszystkie ich zalety. Na rynku dostępne są w atrakcyjnej cenie. Do pielęgnacji drzwi PCV można użyć standardowych środków myjących, a więc są także łatwe w utrzymaniu czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *