Drzwi wewnątrzklatkowe, czyli na co zwrócić uwagę

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia naszego mieszkania. Wchodząc na klatkę schodową, możemy zauważyć różnorodne drzwi. Na rynku istnieje naprawdę wiele modeli oraz wzorów. Postaramy się pomóc w wyborze odpowiednich dla naszych potrzeb drzwi.

Materiały, z których wykonano drzwi wewnątrzklatkowe

Drzwi wewnątrzklatkowe

Na rynku istnieją drzwi wykonane z różnorodnych materiałów. Jednak bardzo mało osób wie, które są najlepszym wyborem do naszego mieszkania. Najczęściej drzwi wewnątrzklatkowe wykonane są między innymi z :

  • Drewna

Drzwi drewniane to naprawdę wspaniałe rozwiązanie. Drewno to materiał o licznych walorach dekoracyjnych. Drzwi drewniane wytwarzane są głównie z takich drzew, jak sosna, buk czy modrzew. Najczęściej są nam dostarczane w surowej formie, a więc drewna, które zostało jedynie zaimpregnowane. To bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ pozwala nam samemu wybrać kolor pasujący do naszego wnętrza. Drzwi wewnątrzklatkowe drewniane idealnie wkomponują się zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne wnętrza.

  • Materiałów drewnopodobnych

Drzwi wykonane z materiałów drewnopodobnych w ostatnim czasie zyskują wielu zwolenników, ponieważ to dużo tańsze rozwiązanie od drwi drewnianych. Do materiałów drewnopodobnych zalicza się głównie płytę MDF i HDF, która bardzo dobrze imituje wygląd wielu gatunków drewna. Ten rodzaj materiałów posiada wiele zalet, ponieważ charakteryzuje się wspaniałym poziomem izolacji akustycznej oraz termicznej, a ponadto są one odporne na liczne uszkodzenia mechaniczne.

  • Stal

Na rynku dostępne są również stalowe drzwi do mieszkań. Drzwi stalowe charakteryzują się ogromną ilością dostępnych wzorów i kolorów. Drzwi stalowe mogą występować w wielu okleinach drewnopodobnych. Ponadto posiadają one wspaniałe wskaźniki przenikalności ciepła oraz izolacji akustycznej. Drzwi stalowe są również odporne na wiele czynników atmosferycznych. Idealnie sprawdzą się one zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i zabytkowych kamienicach. Właśnie dlatego są obecnie bardzo poszukiwanym rozwiązaniem przez wielu z nas.

Wymiary drzwi wewnątrzklatkowych

Istnieje wiele dostępnych na rynku rozmiarów drzwi do mieszkań. Wysokość drzwi wewnątrzklatkowych najczęściej jest standardowa i wynosi 208 centymetrów. Natomiast, jeżeli chodzi o szerokość drzwi, przyjęto, że nie mogą one być węższe niż 90 centymetrów, oczywiście dotyczy to nowopowstających budynków. Natomiast w wielu zabytkowych kamienicach możemy spotkać się z wieloma szerokościami drzwi do mieszkań. Obecnie w wielu nowych budynkach inwestorzy decydują się na wykonanie otworu o szerokości 100 centymetrów, ponieważ są one dużo bardziej praktyczne. Dzięki większemu otworowi bez żadnych problemów możemy wnosić i wynosić meble oraz z pewnością zmieści się w nich dziecięcy wózek.

Drzwi antywłamaniowe do mieszkania

Kolejnym dostępnym na rynku rozwiązaniem dla osób, które szukają idealnych drzwi do swojego mieszkania, są właśnie drzwi antywłamaniowe. O odporności naszych drzwi na metody ówczesnych włamywaczy decyduje ich klasa. Najczęściej w blokach stosuje się drzwi trzeciej klasy. Na wybór właściwych drzwi antywłamaniowych ma ogromny wpływ poziom ochrony bloku i klatki schodowej. Drzwi antywłamaniowe posiadają najczęściej trzy zawiasy, ponieważ są one bardzo ciężkie. Ościeżnica takich drzwi jest wzmocniona i wytrzymalsza niż w pozostałych rodzajach drzwi. Również samo skrzydło jest najczęściej obite dwoma arkuszami blachy, co znacznie utrudni pracę potencjalnemu włamywaczowi. Zamykając drzwi antywłamaniowe, wysuwają się bolce, które chowają się następnie w specjalnych miejscach na ościeżnicy. Jak widać, drzwi antywłamaniowe są dobrym rozwiązaniem szczególnie w niezamykanych na noc klatkach schodowych oraz miejscach podatnych na wizyty włamywaczy.

Ogromna ilość dostępnych na rynku drzwi wewnątrzklatkowych utrudnia nam podjęcie decyzji, które okażą się najlepszym dla nas wyborem. Szukając odpowiednich dla naszych potrzeb drzwi, powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie czynnik oraz nasz gust.

Sprawdź naszą ofertę drzwi wewnątrzklatkowych >>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.