Bezpłatny pomiar drzwi – na czym polega
24 października 2019
Montaż drzwi – cennik
30 grudnia 2019

Jak zamontować drzwi wejściowe na istniejącej futrynie?

Standardowa wymiana drzwi wraz z futryną sprowadza się do konieczności kucia, co wymaga specjalistycznego sprzętu, większego zanieczyszczenia klatki schodowej i mieszkania, dużego hałasu, który jest uciążliwy dla mieszkańców oraz sąsiadów, a także czasu, który jest potrzebny na demontaż oraz montaż nowego produktu. Dla osób pragnących sobie oszczędzić tych trudności prezentujemy szybki i wygodny sposób, jak zamontować drzwi wejściowe na istniejącej futrynie.

Elementy konieczne do wymiany

Montaż drzwi wejściowych na istniejącej futrynie wymaga jedynie delikatnych korekt w dotychczasowej instalacji. Konieczna jest chociażby wymiana starych zawiasów na nowe, ale też wykonanie otworów na skoble zamkowe, dzięki czemu montaż nowych drzwi będzie jednocześnie szybki oraz bezproblemowy.

Dostosowanie do istniejącego systemu

W przypadku drzwi wejściowych bardzo ważnym parametrem jest szczelność, dlatego też w przypadku adaptacji stolarki otworowej do istniejącej futryny konieczne jest ich precyzyjne dopasowanie, by do wnętrza mieszkania nie przenikał chłód oraz hałas z zewnątrz. W tym celu konieczna będzie zapewne przede wszystkim ich regulacja, ale także podcięcie na odpowiednią wysokość w celu dostosowania właściwego rozmiaru do futryny.

Polecana zabudowa

Przy montażu nowych drzwi wejściowych na starej futrynie dla estetyki całej instalacji najlepszą opcją może być zastosowanie zabudowy typu L. W takim przypadku pełni ona funkcję maskującą, by ukryć pozostawione elementy, ale także chociażby fragmenty muru, które nie powinny być widoczne po wykonaniu pełnego procesu instalacji.

Przykładowy montaż

Aby zobaczyć dokładnie, jak montaż drzwi wejściowych na istniejącej futrynie wykonują specjaliści, zapraszamy na kanał naszej firmy na portalu Youtube. W zamieszczonym tam materiale pracownicy firmy Vrata prezentują krok po kroku na przykładzie zamówienia realizowanego dla jednego z naszych klientów, jak sprawnie i fachowo wykonać te działania przy stosunkowo niewielkiej modernizacji i konieczności ingerencji w istniejący system.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *