Drzwi wewnętrzne, które najlepsze?
18 września 2018

Drzwi zewnętrzne, które najlepsze?

Wybór najlepszych drzwi do naszego domu to dla wielu z nas ogromny problem, który spędza sen z powiek wielu osobom. Na rynku dostępnych jest wiele drzwi, które znacznie się od siebie różnią pod wieloma względami. Oczywiście dla wielu osób, które planują zakup drzwi zewnętrznych, wyznacznikiem jest głównie cena, a to naprawdę bardzo niekorzystny sposób myślenia.

Materiał, z którego wykonano drzwi

Na rynku istnieją drzwi wykonane z różnego typu materiałów. Ogromny wpływ na cenę ma użyty do produkcji materiał. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy między innymi:

Drzwi wykonane z PCW

Drzwi wykonane z PCW to jedno z najpopularniejszych i naprawdę tanich rozwiązań. Jednym z ich ogromnych plusów jest to, że ich kolor można w prosty sposób dopasować do okien czy nawet bramy garażowej. Te drzwi mają również bardzo dobry wskaźnik przenikalności ciepła.

Drzwi wykonane z drewna

To rozwiązanie z pewnością jest dużo droższym rozwiązaniem niż pozostałe. Ościeżnica wykonana jest z klejonego drewna, natomiast skrzydło najczęściej powstaje ze sklejki, płyty wiórowej lub HDF. Drzwi wykonane z drewna mają bardzo dobry współczynnik przenikalności ciepła, który waha się od 0,7 do 0,8 W.

Drzwi wykonane z aluminium

To jedne z najdroższych rodzajów drzwi. Mają ramy i ościeżnice wykonane z profili aluminiowych. Natomiast skrzydła wykonane są z PCW lub włókna szklanego. Ten rodzaj drzwi wybierany jest najczęściej do nowoczesnych budynków jednorodzinnych oraz budowli użyteczności publicznej, ponieważ można je łączyć z naświetlami lub ścianami ze szkła. Wskaźnik przenikalności ciepła kształtuje się na poziomie nawet 0,47 W.

Drzwi stalowe

Kolejnym materiałem, z jakiego można wykonać drzwi, jest stal. drzwi metalowe są bardzo wytrzymałe i naprawdę tanie. Ościeżnice wykonane są z drewna lub stali, a następnie obite arkuszami blachy. Najczęściej dla lepszego wyglądu wykończone są okleiną drewnopodobną. Wbrew pozorom drzwi stalowe bardzo trudno ocieplić (choć jest to oczywiście możliwe), a więc ich wskaźnik przenikalności jest dość wysoki, i zazwyczaj waha się od 1,3 do 1,5 W.

Idealny rozmiar drzwi wejściowych

Oczywiście drzwi wejściowe nie mogą mieć wymiarów 70 i 80, ponieważ bardzo często wnosimy przez nie różnego rodzaju meble oraz akcesoria wyposażenia naszego domu. Coraz więcej osób natomiast decyduje się na drzwi dwuskrzydłowe, które nie tylko dużo ciekawej wyglądają, ale również są praktyczniejsze. Szerokość drzwi powinna zaczynać się od 90 centymetrów, natomiast wysokość powinna wynosić co najmniej 200 centymetrów. To naprawdę optymalne rozwiązanie. Obecnie bardzo popularne jest stosowanie tak zwanych naświetli, czyli przeszklonych często nieotwieranych elementów. Na rynku dostępne są naświetla boczne i górne o różnych wymiarach, a więc każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb.

Drzwi antywłamaniowe, czym się charakteryzują?

Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach pyta o drzwi antywłamaniowe. Postaramy się wyjaśnić, czym właściwie się charakteryzują. Drzwi antywłamaniowe występują w różnych klasach, a do najlepszych zalicza się między innymi 3 i 4. Klasa ta oznacza czas, w jakim drzwi będą sprawiać opór włamywaczom wyposażonym w specjalistyczne narzędzia. Te drzwi posiadają stalowe ramy oraz wzmocnione są ożebrowaniami. Natomiast skrzydło obite jest dwoma arkuszami blachy. Skrzydło posiada specjalne bolce, które w chwili zamykania zamka zagłębiają się w ościeżnicy. Jak widać, drzwi antywłamaniowe posiadają wiele naprawdę przydatnych rozwiązań, jednak z reguły charakteryzują się wysoką ceną.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwi i z pewnością ciężko wybrać te najlepsze dla naszych potrzeb. Bardzo dobrze jest zacząć od określenia funduszy, które chcemy przeznaczyć na zakup drzwi wejściowych. Następnie zastanówmy się nad materiałem, z jakiego powinny zostać wykonane. Pamiętajmy również o tym, że nasze drzwi muszą pasować do reszty wystroju zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. Drzwi wejściowe to wybór na wiele lat, dlatego warto go dobrze przemyśleć.

Komentarze są wyłączone.