Montaż drzwi – cennik
30 grudnia 2019
Dlaczego warto zdecydować się na bezpłatny pomiar drzwi?
2 grudnia 2020

Drzwi na stare futryny – czy to możliwe?

Dla wielu klientów wymiana drzwi musi wiązać się również z realizowaniem wymiany innych elementów stolarki otworowej. Nie jest to jednak konieczność, gdyż niektóre firmy, w tym przedsiębiorstwo Vrata, jest w stanie wykonać montaż nowych drzwi na stare futryny. Zaoszczędzi to pracy i dodatkowych kosztów, a jednocześnie pozwoli uzyskać zakładany efekt.

Najważniejsze założenia

W celu montażu nowych drzwi na starej futrynie konieczne jest wykonanie działań przystosowujących wszystkie elementy do poprawnej instalacji. Przeważnie mamy do czynienia z sytuacją, w której nowe skrzydła nie będą pasować idealnie do ościeżnicy, dlatego konieczne mogą okazać się modyfikacje, od stopnia których zależy, czy działania te są możliwe i opłacalne. W większości przypadków konieczne są jedynie drobne korekty, które specjalistyczna firma będzie potrafiła wykonać bez problemu.

Wstępna weryfikacja

Przed wykonaniem osadzenia drzwi na starej futrynie konieczne jest kilka czynności przygotowawczych, które pozwolą w łatwiejszy sposób dokonać montażu. Przede wszystkim trzeba upewnić się, że stara futryna nie posiada zniszczeń, które mogłyby utrudnić osadzenie, a jednocześnie komfort użytkowania. Ważne jest również sprawdzenie i zweryfikowanie wszystkich wymiarów, które będą niezbędne do wykonania montażu nowych skrzydeł. Istotne jest zarówno sprawdzenie wysokości oraz szerokości ościeżnicy, jak i również odległość między drzwiami a podłogą.

Konieczne działania

Przystosowanie skrzydeł nowej futryny powinno zostać wykonane w kilku krokach. Jedną z trudności może być posiadanie drzwi na felcu 2 cm, co jest charakterystyczne dla stolarki w starym budownictwie. Fachowcy ze specjalistycznej firmy wykonają chociażby dopasowanie klamki pod względem jej wysokości oraz szerokości, a także położenia na powierzchni stolarki otworowej. Na końcu niezbędnym działaniem jest wyregulowanie całego systemu, aby można było komfortowo je otwierać, a jednocześnie pozwoli to uzyskać dobrą szczelność, co jest szczególnie istotne w przypadku drzwi zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *