Drzwi VRATA - Łódź
Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?
20 sierpnia 2019
Drzwi wejściowe Łódź Vrata
Zalety drzwi drewnianych
25 września 2019

Drzwi metalowe (stalowe) – wady i zalety

montaż drzwi wejściowych
Drzwi metalowe staja się coraz popularniejsze. W odróżnieniu od stalowych drzwi sprzed lat, obecne konstrukcje są estetyczne, zapewniają dobrą izolacyjność przy atrakcyjnej cenie zakupu, mają jednak pewne wady…

Stalowe czyli mocne!

Drzwi stalowe mogą być bardzo wytrzymałe i odporne. Jeśli zależy nam na drzwiach antywłamaniowych (oraz odpornych na ogień) o najwyższym standardzie – wybór jest prosty – drzwi metalowe. Oczywiście nowoczesne drzwi ze stali to nie jednolity kawał metalu (średniowiecze dawno minęło), tylko nowoczesna, wielowarstwowa konstrukcja, dzięki której drzwi mogą być nie tylko bardzo mocne, ale i niezbyt ciężkie! Wysokiej jakości drzwi metalowe są trwałe, nie są podatne na szybkie wypaczenia, choć wiadomo, że po pewnym czasie użytkowania, warto ponownie wyregulować zawiasy.

Energooszczędność drzwi metalowych

Jak wiemy stal nie ma praktycznie żadnych właściwości izolacyjnych (w przeciwieństwie np. do drewna), ale… Gdyby tak zrobić drzwi które mają wypełnienie z pianki izolacyjnej, to nawet ta blacha stalowa nic by nie szkodziła – i takie właśnie są nowoczesne drzwi metalowe. Dzięki specjalnym wypełnieniom, drzwi stalowe mogą być nie tylko mocne, ale również posiadać doskonałe walory izolacyjne.

Wygląd – do wyboru do koloru!

Obecnie na rynku jest bardzo wiele wzorów drzwi stalowych, dostępnych w setkach różnych wariantach kolorystycznych, również z ,,drewnopodobnymi” okleinami. Każdy znajdzie coś dla siebie, publikowane przez nas katalogi drzwi metalowych to jedynie fragment naszej oferty.

Drzwi stalowe mają też wady…

Metalowe (blaszane – jak mówią niektórzy) drzwi nie każdemu się podobają – to oczywiste – o gustach się nie dyskutuje. Jeśli ktoś kocha ,,klimat” drzwi drewanianych…cóż – powinien właśnie takie drzwi sobie kupić (i dopłacić). Jednak są i wady ,,obiektywne”, choć może to nie tyle wady, ile cechy. Kupując zewnętrzne drzwi stalowe, warto pamiętać, że metal pod wpływem ciepła zwiększa swoją objętość – co z tego wynika? W ekstremalnych przypadkach (np. ciemne drzwi wejściowe zamontowane od południowej strony, bez ochrony przed słońcem) drzwi mogą się tak mocno nagrzewać (i rozszerzać), że mogą się pojawić kłopoty z ich otwieraniem lub zamykaniem. Drzwi metalowe nie zapewniają też tak dobrej izolacji akustycznej (choć postęp s tej dziedzinie jest bardzo duży), jak drzwi drewniane, choć jeśli porównamy drzwi w tej samej cenie…

Podsumowanie

Zastosowanie drzwi metalowych (jako wejściowych) ma bardzo dużo zalet: trwałość, odporność, bogate wzornictwo, atrakcyjna cena zakupu – dlatego tak dużo klientów wybiera właśnie takie rozwiązanie. Drzwi stalowe mają oczywiście pewne wady, tyle tylko, że zazwyczaj, w tej klasie cenowej bardzo trudno znaleźć lepsze drzwi wykonane w innej technologii!

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Trendy w projektowaniu drzwi w 2023 roku: czego szukać przy zakupie
Jak wygłuszyć drzwi wejściowe?
Z jakiego materiału są wykonane drzwi zewnętrzne?
Bezpieczeństwo przede wszystkim: Jakie drzwi wejściowe zapewnią największą ochronę
Mity i fakty o drzwiach – co warto wiedzieć przed zakupem?
Jakie drzwi wybrać do nowoczesnego mieszkania? Kompletny przewodnik!
Antresola w mieszkaniu: Wszystko, co musisz wiedzieć
W jaką stronę powinny otwierać się drzwi zewnętrzne?
Jak samodzielnie wymienić zamek w drzwiach?
Regulacja drzwi zewnętrznych - jak to zrobić?

Komentarze są wyłączone.